Про стан ведення шкільної документації

  Комунальний заклад «Ситковецька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Райгородської сільської ради Немирівського району Вінницької області»

 

Н А К А З

Від  30 грудня 2021 року                                                                          № 101

 

Про стан ведення шкільної документації

 

Згідно з планом роботи школи на 2021/2022 навчальний рік, з метою контролю за дотриманням вимог та порядку ведення шкільної документації, заступником директора з навчально-виховної роботи Соломенцевою О.С.. проведена перевірка ведення класних журналів 1—11-х класів, журналів  для  індивідуального  навчання(педагогічний  патронаж), журналів обліку робочого часу асистента вчителя, журнал групи продовженого дня та журналів гурткової роботи. Таким чином, проаналізовано:

−  дотримання  вчителями-предметниками  інструктивно-методичних  рекомендацій    щодо    вивчення  у  загальноосвітніх    навчальних  закладах предметів інваріантної складової начального плану у 2021/2022   н. р;

−  виконання  навчальних програм;

−  дотримання вимог критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів;

−  відповідність вимогам до ведення класних журналів (Інструкції  з ведення класного  журналу  учнів  5-11(12)-х  класів  загальноосвітніх  навчальних закладів,  затвердженої  наказом  МОН  України  від  03.06.2008  р.  №  496, Методичних рекомендацій щодо заповнення класного журналу учнів початкових класів Нової української  школи, затверджених наказом від 02.09.2020 року № 1096)  та ін;

−  своєчасність та об'єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів за підсумками  І семестру 2021/2022 навчального року;

  • своєчасне ведення обліку робочого часу асистентами вчителів;
  • заповнення керівником гуртка журналу відповідно до вимог та відповідність занять графіку роботи гуртка.

Під час перевірки враховувались такі критерії:

  • ведення класними керівниками обліку відвідування занять учнями;
  • виконання вчителями навчальних програм: своєчасність запису дати та теми уроку, виставлення поточних, тематичних та семестрових балів; виставлення оцінок за контрольні, практичні роботи, за ведення зошитів; зміст та обсяг домашніх завдань з предметів;
  • охайність та змістовність ведення класних журналів;
  • заповнення всіх розділів журналу.

Під час перевірки встановлено, що класні журнали переважно ведуться відповідно вимог єдиного орфографічного режиму, розподіл  сторінок  журналів  1-11-х  класів  за  навчальними  предметами здійснений відповідно до навчального плану школи на 2021/2022н.  р.  та  з  урахуванням    поділу  класів  на  групи  при  вивченні  окремих предметів, записи охайні, робляться чорнилами чорного кольору. Записи у журналах ведуться виключно українською мовою.

Класні керівники заповнили відповідно до рекомендацій розділи  журналу «Зміст», «Облік відвідування», «Облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки  життєдіяльності»,  «Зведений  облік  навчальних  досягнень  учнів», «Загальні  відомості  про  учнів»,  «Зведена  таблиця  руху  учнів  класу  та  їх досягнень  у  навчанні»,      написали  списки  учнів  на  всіх  сторінках  журналу, назви  предметів. 

Класними керівниками ведеться облік відвідування занять, підраховано кількість пропущених учнями днів та уроків, позначені номери наказів про вибуття учнів. При узагальненні даних про відвідування наприкінці семестру вказано  кількість пропущених днів та уроків.

Учням,  які  за  станом здоров'я  зараховані до спеціальної групи з фізичної культури, при виставленні тематичних, семестрових оцінок зроблено  запис зараховано. Учням, які за станом здоров'я звільнені  від занять із фізичної культури, при  виставленні  семестрових    та  річних  балів  зроблено    запис  звільнений (звільнена).

Вчитель, який заміняє урок, робить запис такого змісту: Заміна. Прізвище, ініціали. Підпис.

Колонки обов’язкової мовленнєвої діяльності з філологічних дисциплін «Діалог»,  «Усний переказ» відводять окремо без зазначення дати, оцінювання цих видів діяльності здійснюється протягом семестру.

Записи про результати перевірки вивчення учнями творів напам'ять проводять у колонці «Напам'ять»  без дати, що відводиться  після дати уроку, на якому цей твір було задано вивчити.

Бали за ведення зошитів у 7-11 класах виставлені наприкінці кожного місяця.

Тематичні бали виставлені після опрацювання програмових тем. Семестрові бали виставлені на основі тематичних оцінок та з окремих предметів (українська мова, англійська мова) на основі тематичних та всіх обов'язкових видів оцінювання. Після виставлення семестрової оцінки відведені колонки з написом «Скоригована».

Більшість учителів охайно ведуть записи на предметних сторінках журналів, своєчасно записують дату проведення, тему уроку і домашнє завдання, виставляють поточні оцінки, оцінки за практичні, контрольні роботи. Тематична оцінка виставляється на підставі результатів засвоєння учням матеріалу, враховуючи всі види навчальної діяльності, що підлягали оцінюванню протягом теми. Бали за ведення зошитів з української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури, математики (алгебри та геометрії), англійської мови виставляються щомісячно.

Журнали  індивідуального  навчання  (педагогічний  патронаж) ведуться згідно вимог.

Керівники  гуртків  (Назаренко І.В., Обертинська О.П., Голота В.І., Флакей Ж.В., Рудий С.М.) оформили  журнали  відповідно  до  вимог.  Керівники  гуртків  заповнювали відповідно  до  вказівок  розділи  журналу  «Відомості  про  членів  гуртка»,  «Облік відвідування», «Облік роботи гуртка», «Масова і суспільно-корисна робота  гуртка»,  «Список  закінчених  робіт  гуртка».  Суттєвих  зауважень  не має.  Керівники  гуртків  дотримуються  плану  роботи,  календарних  строків, заняття проводяться у відповідності до графіку роботи гуртка. 

Журнали обліку робочого часу асистента записані відповідно до вимог у всіх асистентів вчителів: Записи здійснюються відповідно графіку роботи.

Журнал групи продовженого дня оформлений відповідно до вимог. Зауважень немає.

Особові справи учнів 1-11 класів ведуться і зберігаються згідно до чинної інструкції в окремих папках, усі записи робляться класними керівниками своєчасно, чітко і охайно у відповідності до чинних вимог.

Перевірка особових справ учнів показала, що всі  папки з особовими справами мають необхідний перелік потрібних документів.

Але поряд із цим у ході перевірки були встановлені суттєві недоліки щодо ведення шкільної документації:

 

Клас

Навчальний предмет

П.І.Б. учителя

Зауваження до ведення

1

С.6-7

Якубенко Л.А.

Дати записані не послідовно, присутнє витирання

С.24

Якубенко Л.А.

Записаний вихідний день 27.12

С.24-25

Якубенко Л.А.

Не відповідність у датах

2

С.20-25

Чернецька О.А.

Збита нумерація уроків

4

С.6

Цвора А.Д.

В обліку відвідування занять записані вихідні дні: 25.12,26.12,27.12

С.21

Цвора А.Д.

Дата 30.12 записана замість 30.11

С.22

Цвора А.Д.

Не записаний урок за 25.12

С.100

Цвора А.Д.

Пропущена дата №44 (13.10)

5

Англійська мовас.86-87

Воронкова Н.В.

Записаний вихідний день 27.12

С.204-206

Назаренко І.В.

Непослідовно записані дати на уроки.

С.6

Флакей Ж.В.

Записаний вихідний день 27.12

6

С.236

Назаренко І.В.

Виправлення в оцінках за І семестр

С.104

Одзелюк Я.М.

Незаписаний урок за 10.11

7

С.104

Одзелюк Я.М.

22.12 зайвий запис

8

Українська мова с.17

Тишкевич Т.О.

Повторно написані дати: 29.12 та 30.12

Українська мова с.14

Тишкевич Т.О.

Пропущена дата

С.6

Назаренко І.В.

Використано чорнило синього кольору

С.204-205

Мандролько М.Б.

Не записаницй урок за 04.11

С.203

Мандролько М.Б.

Пропущена дата 04.10

С.168-169

Одзелюк Я.М.

Дати написані не послідовно

С. 104

Обертинська О.П.

Не записаний урок за за 17.12

9

Фізична культура с.300

Голота В.І.

Записані дати, які входять в осінні канікули

Російська мова С.52

Костюк Л.В.

Виокремлений запис «зошит»

С.216

Мандролько М.Б.

Зайвий запис

С.204

Обертинська О.П.

Написаний ІІ семестр замість І.

11

Фізична культура с.238

Голота В.І.

Виправлення в написанні дат

С.148-149

Обертинська О.П.

Виправлення в написанні дат №25-26

С.149

Обертинська О.П.

Збита нумерація уроків

С.218

Флакей Ж.В.

Записані дати не послідовно

Відповідально ставляться до записів в класних журналах такі вчителі, як Рудий С.М., Руда В.В., Воронко Н.А., Поліщук Л.М..

По школі-філії перевіркою встановлено, що вчителі початкових класів Рябоконь Н.О. (1, 3 класи), Гавдан Т.С.(4 клас) відповідально ставляться до ведення шкільної документації, своєчасно й правильно оформляють записи. Журнали 1 - 4 класів заповнено згідно методичних рекомендацій затверджених наказом МОН України № 1096 від 02 вересня 2020 р. «Про внесення змін до методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи» Класні журнали 5-9 класів ведуться згідно наказів Міністерства освіти і науки України №496 від 03.06.2008р. „Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів” і №371 від 05.05.2008р. „Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти”. Вчителі дотримуються порядку запису домашніх завдань, змісту вивченого на уроці та обліку тематичного оцінювання.

Однак, в ході перевірки виявлені певні недоліки, а саме:

  • в класному журналі 5 класу: виправлення дат уроків с. 62 вчителем

Рибаченко Н.А., виправлення записів с.138 вчителем Рибаченко Т.П.;

  • в класному журналі 6 класу виправлення дат уроків с. 284 вчителем

Рибаченко Т.П.

- в класному журналі 9 класу виправлення дат уроків с. 58 вчителем Рибаченко Т.П.

Добросовісно ставляться до записів у журналах Білошицька Л.В., Завгородній Є.В., Усаченко Л.М., Рябоконь.Н.О., Гавдан Т.С.

Враховуючи результати проведеної перевірки,

 

НАКАЗУЮ:

 

  1. Вчителям - предметникам:

1.1. Дотримуватись Інструкції з ведення класного журналу учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів

1.2. Вчасно записувати дати, зміст проведених уроків та домашнього завдання. 1.3. Записи вести своєчасно, охайно, розбірливо.

1.4. При оформленні записів у журналах не допускати виправлень,               закреслень, витирання.

1.5. При здійсненні календарно-тематичного планування врахувати святкові та вихідні дні.

  1. Класним керівникам постійно тримати на контролі відвідування учнів на першому та останніх уроках та щодня фіксувати про це на сторінках класних журналів у розділі «Зведений облік відвідування учнями».
  2. Асистентам вчителів давати вчителям-предметникам журнали для підпису.
  3. Керівникам гуртків вчасно подавати журнали для здійснення контролю ЗНВР.
  4. Заступнику директора з НВР Соломенцевій О.С. посилити контроль за веденням шкільної документації.

 

Директор                               Олександр МАРИНИЧ

 

З наказом ознайомлені: ________Соломенцева О.С. _______ Обертинська О.П.

_________Поліщук Л.М.________Якубенко Л.А.__________ Чернецька О.А

_________Рудий С.М.   ________ Гуцаленко Т.В.__________ Півошенко О.С.

_________Костюк Л.В. _________Шевчук Ю.І.____________Мандролько М.Б.

_________Цвора А.Д. _________  Тишкевич Т.О.   ________  Назаренко І.В.

_________Руда В.В. ___________ Воронко Н.А.___________ Одзелюк Я.М.

_________Флакей Ж.В. ________ Голота В.В.      __________ Сніцаренко Г.В.

_________ Гавдан Т.С. ________  Вітвіцька А.І. ___________ Білошицька Л.В.

_________ Флакей В.В._________Усаченко Л.М.__________ Рибаченко Н.А.

_________ Рябоконь Н.О. _______Бордійчук А.В. _________ Завгородній Є.В.

_________ Рибаченко Т.П. ________Касіяненко Н.Ю.