Звіт директора Ситковецької ЗОШ І – ІІІ ступенів перед колективом та громадськістю про роботу, проведену протягом 2016-2017 н.р., заслуханий на загальношкільній конференції 31.08.2017 року
Звіт
директора Ситковецької ЗОШ І – ІІІ ступенів
перед колективом та громадськістю
про роботу, проведену протягом 2016-2017 н.р.,
заслуханий на загальношкільній конференції 31.08.2017 року
Шановні учасники загальношкільної конференції: представники учнівської громади, педагогічного колективу та обслуговуючого персоналу школи, батьківського активу, громадських і шефських організацій та органів самоврядування!
На порядок денний сьогоднішньої конференції виноситься одне питання – звіт адміністрації школи про роботу за минулий рік.
Звіт охоплює період від 30 серпня минулого року до 30 серпня нинішнього.
Свою роботу за звітний період адміністрація будувала на основі Статуту школи, керуючись розпорядженнями вищих керівних органів, в першу чергу відділу освіти райдержадміністрації, та Планом роботи на 2016-2017 навчальний рік, погодженим на засіданні педагогічної ради школи 30 серпня 2016 року.
Головним завданням загальноосвітнього навчального закладу є реалізація права підростаючого покоління на здобуття освіти. В минулому навчальному році педагогічний, допоміжний та технічний персонал Ситковецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів працював, опираючись на річний план роботи школи, відповідно Статуту, над виконанням завдань по охопленню молоді навчанням, вдосконаленню навчально-виховного процесу, вихованню в дітях рис справжнього громадянина України, підготовці випускників до свідомого вибору професії, збереженню життя і здоров’я вихованців, зміцненню матеріально-технічної бази школи.
На сьогоднішній день в школі нараховується 47 основних працівників, з яких 29 чоловік – педагогічні працівники, 18 – допоміжний та обслуговуючий персонал. В школі навчалося 202 учні, які ,ekbрозподілені по 11 класах.
В розрізі питання про якість надання освітніх послуг вчителями надаю характеристику складу педагогічних працівників. З 29 педагогів мають вищу категорію -11, першу - 7, другу - 5, спеціаліст - 6, звання «старший учитель» - 5, звання «Відмінник освіти України» - 2. 27 учителів мають вищу освіту, 2 – середню спеціальну. Серед педагогічних працівників стаж роботи до 10 років мають 9 учителів, стаж понад 20 років мають 16 учителів
Опираючись на річний план роботи школи, згідно його розділів, спробуємо підсумувати, що нам вдалось виконати, що ні, які причини невиконання та на що звернути увагу в майбутньому.
Діяльність колективу з охоплення молоді навчанням на виконання Закону України «Про загальну середню освіту».
Територія, на яку поширює свою діяльність Ситковецька ЗОШ І – ІІІ ст., включає в себе Ситковецьку селищну та Джуринецьку сільську ради.
Адміністрацією школи спільно з педагогічним колективом, вчителями початкових класів, працівниками дитячого садочка «Сонечко», селищною та сільською радами було проведено облік дітей шести- та семирічного віку, що мають йти до першого класу, складено їх списки, проведено збори батьків майбутніх першокласників, де надано рекомендації по організації навчального процесу, направлено дітей на проходження медико-педагогічної комісії. В минулому році до першого класу набрано 22 дитини, в цьому році на сьогодні набирається 24.
Минулого року на індивідуальній формі навчання навчалися Богачук Антон, в 9 класі Дьяволюк Катя. Плануємо індивідуальне навчання для Антона і Каті продовжувати. Серед тих, хто набирається до 1 класу також є діти, що потребують індивідуального та інклюзивного навчання. До 7 класу повертається Єфімов Артем на інклюзивну форму навчання.
Адміністрацією через класних керівників доведено до відома батьків необхідність проходження дітьми медогляду до 1 вересня 2017 року, щоб мати можливість, в разі необхідності, дітей з вадами здоров’я виокремити в спеціальну чи допоміжну групи на уроках фізичного виховання. Медогляд цього року учні проходять в нашій та в районній лікарні.
Для першокласників було створено належні умови навчання та відпочинку: організована робота ГПД, дворазове харчування, обладнана спальня, повністю забезпечено підручниками. Групою продовженого дня охоплено також учнів 2-4 класів, для них створена кімната самопідготовки та відпочинку.
Укомплектовано 10-й клас з 11 учнів, що закінчили 9 класів нашої школи.
Адміністрація слідкувала за працевлаштуванням випускників 9-х, 11-х класів. Основна маса дітей продовжила навчання у вузах, технікумах та ПТУ. Минулого року всі випускники 9 та 11 класу охоплені навчанням або працевлаштовані.
Питання охоплення дітей навчанням, відвідування учнями школи неодноразово виносились на засідання батьківського комітету, учкому школи, Ради школи, педагогічної ради, опікунської ради селища. На ці засідання запрошувались учні, що пропускали заняття, їх батьки. В основному відвідування школи учнями було задовільним. На сьогодні у нас ще залишаються проблемні діти в окремих класах. Класні керівники спільно з представниками селищної ради відвідували сім’ї, в яких були проблеми з відвідуванням дітьми школи. Також постійно в полі зору адміністрації та педагогічного колективу було питання дотримання учнями режиму школи, усунення запізнень на уроки.
Адміністрацією школи вчасно подано заявки на виготовлення документів про загальну освіту. Вручення атестатів та свідоцтв відбулось також вчасно.
Протягом звітного періоду відповідно до графіку проводились засідання педагогічної ради, працювала Рада школи (голова Бондаренко С.В..), батьківський комітет (голова Гудзенко В.В.), учком школи (голова Галушко Таня). Громадські органи шкільного управління постійно надавали допомогу адміністрації в управлінні закладом та його розвитку.
Організація навчально-виховного процесу
У 2016-2017 н. р. освітня діяльність педагогічного колективу школи здійснювалася відповідно до обраної навчальної стратегії, спрямованої на особистісно зорієнтоване навчання й виховання та формування в учнів здорового способу життя, створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних, загальних та міжпредметних компетентностей. Учні матимуть добрі знання лише тоді, коли їх вчитимуть професійо підготовлені грамотні учителі.
Адміністрація школи на належному рівні вирішила проблему забезпечення працівників та учнів навчальною, загальною та фаховою інформацією. У розпорядженні педагогічних працівників та учнів — вільний доступ до мережі Інтернет.. Упродовж навчального року було проведено предметні тижні: початкових класів, правознавства, інформатики, психології, хімії. біології, дні української мови та літератури.
З метою активізації творчої діяльності вчителів, стимулювання неперервної післядипломної освіти, підвищення відповідальності за результати навчання й виховання у 2016-2017 н. р. проведено атестацію педагогічних працівників школи: Поліщук Л.М., Якубенко Л.А., Цвора А.Д., Соломенцева О.С., Приходько І.С., Рудий С.М., Руда В.В., Сніцаренко О.О., Войтенко С.П.. Усього за результатами атестації підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «старший учитель»: Поліщук Л.М., Якубенко Л.А., Цвора А.Д., підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»: Рудому С.М., присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»: Рудій В.В., підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»: Сніцаренку О.О., присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»: Соломенцевій О.С., Приходько І.С., підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст»: Войтенку С.П..
Протягом року вчителі школи підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі шкільних та районних семінарів, навчання на курсах післядипломної освіти. Чернецька Т.В., Романовська Г.А., Рудий С.М. пройшли заплановані курси підвищення кваліфікації.
Робота педагогічного колективу над формуванням в учнів навичок здорового способу життя має гарні результати. На базі школи проведено обласний чемпіонат зі спортивного орієнтування, кущові змагання з футболу, тенісу.
Вивчення стану викладання окремих предметів здійснювалося згідно з перспективним планом. У 2016-2017 н.р. було вивчено стан викладання природознавства (1-4 кл.), інформатики (2-11 кл.), астрономії (11 кл.), хімії (7-11 кл.); здійснено оглядовий контроль дотримання єдиного орфографічного режиму при веденні робочих зошитів та зошитів для контрольних і творчих робіт, якість проведення лабораторних і практичних робіт (результати вивчалися на нарадах при директорові, докладно проаналізовані та оформлені у вигляді довідок та наказів по школі). Перевірки свідчать про те, що особливу увагу педагогічний колектив школи приділяє підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань, системності знань учнів, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів. Матеріали за результатами перевірки були узагальнені і обговорені на засіданнях методичних об’єднань вчителів-предметників, прийнято рекомендації щодо усунення недоліків, виявлених під час перевірки, намічені заходи щодо підвищення результативності роботи педагогів.
З метою з’ясування рівня виконання завдань Державного стандарту було проведено психологічні дослідження щодо дотримання принципу наступності при переході учнів з початкової в основну школу, щодо створення комфортних умов для навчання в школі першокласникам. Результати вивчалися на педагогічному консиліумі, на нарадах при директорові, докладно проаналізовані та оформлені у вигляді наказів по школі.
У школі проведено І етап предметних олімпіад із базових дисциплін.
Переможці І етапу предметних олімпіад узяли участь у II (районному) етапі. Загальне місце серед шкіл району з олімпіад – 5.
Близько 100 учнів школи взяли участь в очних олімпіадах із базових дисциплін на шкільному рівні, 60 учнів - на рівні району, 4 учнів представляли наш район на рівні області.
№п/п |
Предмет |
Учні-учасники |
Клас |
Місце |
Учитель |
|
1 |
Географія |
Коваль Роман |
10 |
ІІІ |
Обертинська О.П. |
|
2 |
Правознавство |
Коваль Роман |
10 |
ІІІ |
Приходько І.С. |
|
3 |
Українська мова і література |
Гаврилюк Софія |
11 |
ІІІ |
Тишкевич Т.О. |
|
4 |
Хімія |
Олійник Роман |
7 |
І |
Воронко Н.А. |
|
5 |
Хімія |
Болюх Діана |
10 |
ІІ |
Воронко Н.А. |
|
6 |
Фізика |
Олійник Роман |
7 |
ІІІ |
Мандролько М.Б. |
|
7 |
|
Коваль Роман |
10 |
ІІ |
Мандролько М.Б. |
|
8 |
Математика |
Янковенко Олена |
11 |
ІІІ |
Рудий С.М. |
|
9 |
Технології |
Берченко Оксана |
11 |
ІІ |
Бондаренко С.В. |
|
10 |
|
Антонова Анна |
10 |
ІІІ |
Бондаренко С.В. |
|
11 |
Астрономія |
Янковенко Олена |
11 |
ІІ |
Мандролько М.Б. |
|
12 |
|
Коваль Роман |
10 |
ІІ |
Мандролько М.Б. |
|
13 |
Екологія |
Гаврилюк Софія |
11 |
ІІІ |
Сніцаренко О.І. |
|
14 |
Історія |
Удоденко Ірина |
11 |
ІІ |
Маринич О.І. |
|
У 2016-2017 н. р. учні змагалися із 17 предметів.
Низькі результати маємо з : біології, інформатики, інноваційних технологій, російська мови і літератури в мовознавчих конкурсах Ім. Шевченка та П.Яцика.
Це означає, що вчителям з названих предметів потрібно докладати більше зусиль щодо якісної підготовки учасників учнівських олімпіад. Підсумки олімпіад, конкурсів узагальнені відповідною довідкою, наказом по школі.
У цьому році учні нашої школи продовжили брати активну участь в Міжнародних конкурсах , зокрема, з математики „Кенгуру”, з української мови «Соняшник», фізики «Левеня», інформатики «Бобреня». Активними в організації й проведенні конкурсів були координатори: Рудий С.М., Руда В.В., Мандролько М.Б., Сніцаренко Г.В.. Вони не тільки організували відкриття, забезпечили ділову атмосферу при виконанні завдань, а й організували урочисте вручення сертифікатів та призів. Таким чином, в цьому навчальному році продовжено традиції творчих конкурсів, що свідчить про позитивну динаміку роботи з обдарованими учнями.
Протягом 2016-2017 н.р. на базі школи проведено районний семінар вчителів неографії (вчитель Обертинська О.П.). Семінар проведено на високому науково-теоретичному та методичному рівнях. Отримав багато схвальних відгуків від колег-педагогів району. Та семінар вчителів Захисту Вітчизни (вчитель Войтенко С.П.).
В школі діють комп’ютерний клас з підключенням до мережі «Інтернет», кабінет інформатики, кабінет фізики оснащений мультимедійним комплексом, кабінет історії що свідчить про можливість якісної підготовки для проведення інноваційних уроків кожним учителем.
На відмінно навчальний рік закінчили такі учні, які наприкінці навчального року були нагороджені грощовими преміями:
Бадовська Алла 3 кл.
Гижа Аліса 3 кл.
Войтенко Софія 3 кл.
Поспєлов Назар 3 кл.
Рудий Олексій 3 кл.
Усаченко Альона 4 кл.
Гунченко Аміна 4 кл.
Гунченко Сабіна 4 кл.
Вітвіцька Анна 5 кл.
Бондар Богдана 5 кл.,
Чернецька Богдана 6 кл.
Коваль Роман 10 кл.
Тішина Антоніна 10 кл.
Болюх Діана 10 кл.
Удоденко Ірина 10 кл.
Протягом навчального року у школі якісно працював логопедичний пункт – керівник вчитель-логопед Панасенко Т.Є.. Свою роботу Панасенко Т.Є здійснювала в таких напрямках: проведення обстеження дітей, допомога педагогам у плануванні та проведенні роботи з розвитку мовлення дітей-логопатів, консультації для дітей та батьків, підбір корекційного матеріалу, дидактичного матеріалу по дисграфії.
Панасенко Т.Є. з педагогами проводила взаємовідвідування уроків та занять з метою організації єдиного мовного режиму для дітей з вадами мовлення. Виступала з доповідями на методичних об’єднаннях вчителів початкових класів, педагогічних радах, консиліумах, брала участь у батьківських зборах в Ситковецькому ДНЗ, в початкових класах Ситковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Робота її поширювалась не лише на ситковецьких дітей, а й на Ометинці, Юрківці, В.Кропивну, Райгород, Мельниківці, Нові Обіходи, куди учителька неодноразово здійснювала виїзди для обстеження дітей та проведення консультацій. Заслуговує поваги і робота по благоустрою кабінету, забезпеченню його меблями, дидактичними посібниками, методичною та корекційною літературою. Плідно працював і практичний психолог школи - Соломенцева О.С. Велику увагу було приділено груповій та індивідуальній роботі, особливо з дітьми, що мають особливі потреби.
У 2017-2018 н.р. ШМО учителів-предметників необхідно чітко спланувати роботу з обдарованими дітьми, з дітьми, що мають особливі потреби, працювати над підвищенням рівня якості знань учнів, підвищувати якість підготовки учнів до олімпіад, активніше залучати учнів до участі в інтелектуальних конкурсах, продумувати науково-теоретичні питання для обговорення на засіданнях стосовно реалізації науково-методичних проблем.
Виховна робота за 2016 - 2017 навчальний рік
Виховна робота велась згідно плану роботи школи на 2015– 2016 н.р., плану виховної роботи та планів роботи класних керівників.
Провідним напрямком виховної роботи 2015 -2016 н.р. є національно - патріотичне виховання. У здійсненні виховного процесу адміністрацією, класними керівниками, вчителями - предметниками використовуються різноманітні форми і методи роботи: конкурси, зустрічі з цікавими людьми, виставки, години спілкування, літературні композиції, змагання, бесіди, інтелектуальні шоу, вікторини, тематичні предметні тижні тощо. Обов’язковими є щотижневі класні години, введені в розклад. Тематику і форму проведення класних годин підбирають класні керівники. Також обов’язковими є відкриті виховні заходи, які готують класні керівники разом зі своїми вихованцями.
Найбільш яскравими заходами у виховному процесі протягом навчального року були:
День знань(відповідальна Романовська Г.А.),Перший урок на тему " Україна єдина " (класні керівники 1-11 класів), День захисника Вітчизни (Романовська Г.А., Бондаренко С.В.), День Збройних Сил України (Бондаренко С.В., Войтенко С.П.), Новорічний ранок з учнями 1-4 класів "Зима іде,новорічне свято веде"(Романовська Г.А.), "Новорічні казкові пригоди " для учнів 5-7 класів (Бондаренко С.В., класні керівники 5-7 класів), Новорічний карнавал (Бондаренко С.В., класні керівники 8-11 класів), День пам'яті героїв Крут (Приходько І.С.), День пам'яті виведення військ з Афганістану (класні керівники 1 – 11 класів), День Соборності України (класні керівники та Приходько І.С.), День пам'яті розстрілу мирної демонстрації в м. Києві ( класні керівники, Бондаренко С.В.), День закоханих «На крилах любові» (Волошенюк Н.Б.), День рідної мови (Сніцаренко Г.В.), Захід пам'яті Лесі Українки ( бібліотекар школи), Захід до річниці Л.Українки ( Тишкевич Т.О., Сніцаренко Г.В., учні 10 класу), Шевченківський тиждень (Тишкевич Т.О.), Урочисті заходи до Дня визволення Ситковець ( Бондаренко С.В., Приходько І.С.), Свято гумору (Руда В.В.), Школа має талант ( Романовська Г.А.) свято до Дня матері (Цвора А.Д. учні 2 класу) святкування 9 травня ( Романовська Г.А., Бондаренко С.В., Обертинська О.П., Флакей Ж.В.), свято Букваря ( Поліщук Л.М. учні 1 класу), міс Україночка ( Романовська Г.А.), Зустріч поколінь (Романовська Г.А.), День вишитої сорочки ( Обертинська О.П., Романовська Г.А.,), Свято останнього дзвоника ( Романовська Г.А., Бондаренко С.В.), Випуск учнів 11 класу (Приходько І С., Романовська Г.А.) День учителя (Сніцаренко Г.В.з учнями 8 класу), Осінь яка мила (Якубенко Л.А. з учнями 3 класу), Вечір – реквієм приурочений голодомору 1932 -1933 років, (Обертинська О.П.з учнями 10 класу), Родинне свято "Зростаємо в любові" (Чернецька О.А з учнями 4 класу),свято «Андріївські вечорниці» (Костюк Л.В. з учнями 7 класу), свято «Іде Святий Миколай» (Воронко Н.А. та учні 5 класу), Новорічна казка (Гуцаленко Т.В. з учнями 1, 2 класів)
Проведено виставки: «Дивина із саду та городу», Новорічний ярмарок.
Організовано шкільні спортивні змагання з футболу , баскетболу та волейболу. У цих видах наші учні взяли участь у районних змаганнях і отримали такий результат: з футболу - ІV місце (команда хлопців), з волейболу - ІІ місце (команда хлопців) ІІ місце (команда дівчат), з баскетболу - ІІ місце (команда хлопців), ІІ місце (команда дівчат). Районний конкурс Козацький гарт, Сокіл «Джура» - 6 місце, спартакіада «Веселі старти» 7 клас – 5 місце, проведено легкоатлетичний крос присвячений до Дня перемоги, чемпіонат з футболу між командами Ситковецької школи І-ІІІ ст.., Ситковецької спеціалізованої школи – інтернату, с. Юрківець, с. Ометинець. До Дня пам'яті В.М.Тасєвича проведено футбольний турнір
Організовано зліт-фестиваль юних туристів «Макітра– 2015» , участь у змаганнях взяли 16 команд учнів загальноосвітніх шкіл та гуртківців позашкільних навчальних закладів з різних регіонів нашої області. Команди нашої школи зайняли ІІ призове та V місце.
У туристичному конкурсі "Гранів скликає друзів". Серед 12 команд наша школа отримала 2 місце , привезли 23 грамоти та кубок.
У туристичних змаганнях «Сабарівська осінь» отримали ІІ призове місце. Проведено туристичні змагання в с. Агрономічне, а також проведено учительські туристичні змагання в с. Гранітне та отримали ІІ загальнокомандне місце.
Проведено операції "5 картоплин", "Подаруй бібліотеці книжку", «Годівничка». «Збережемо зелену красуню» , «Шпаківня».
Також учні школи взяли активну участь у зборі склобою та макулатури, активні учасники отримали грамоти та заохочувальні призи.
Протягом року проводилась благодійна допомога воїнам АТО. Своєю небайдужістю та організованістю відзначилися всі учні школи, але найкраще участь взяли 4 клас, 7 клас ,6 клас. Активну участь учні школи прийняли в акції «Назустріч мрії», допомогли на лікування учневі Дубівецької школи Вечірку Вадиму .
Проведено екскурсію до Шабелянського лісу та музею в с.Кальник Іллінецького району. Учні з цікавістю слухали розповіді керівника екскурсії , із захопленням відвідували партизанські землянки та партизанські поховання. Відвідали місця, де відбувалися бойові дії. Діти ніби самі побували в ті роки і перейнялися тим духом. Цей похід присвячений Дню партизанської слави, який відзначають щорічно 22 вересня. Вдалим заходом виявився "Марш миру" присвячений збереженню цілісності території України. Цікавими екскурсіями до осіннього та весняного лісу були у учнів 5 - 11 класів.
Учні 1 -11 класів здійснили екскурсію до м. Вінниця, Буші, Тульчина, Брацлава, Немирова, Вінницького фонтану, театру ім. Садовського, відвідали зоопарк під відкритим небом, а також каталися на ковзанах, роликах
На досить гарному рівні протягом року працювало учнівське самоврядування. Учнівський комітет, який час від часу проводив рейди – перевірки по школі. Це перевірка шкільної форми, санітарного стану у класах, організація свят. Учнів 5 класу на лінійці прийнято до шкільної організації "Подоляни", учнів 1 класу до організації «Барвінчата»
Між класними колективами протягом року проводився конкурс «Мій клас найкращий». Тут враховувались всі конкурси та акції проведені у школі, а також участь у благодійній допомозі. Серед молодших класів І місце вибороли учні 4 класу, ІІ місце -1 клас, ІІІ місце – 2 клас, ІV місце – 3 клас. Між учнями старших класів І місце – 5 клас, ІІ місце – 6 клас, ІІІ місце – 7,8 класи, ІV місце – 9 клас, V місце -10, 11 класи. Слід відзначити учнівський колектив 6 класу та класного керівники Руду В.В. , яка організувала з учнями класу волонтерський рух , що має назву МПС ( малі помічники «супергерої»). Діти допомагали людям похилого віку по господарству, відвідували хворих у лікарні, частуючи їх гостинцями. За кожну добру справу кожен із учнів отримували зірочку. Учні 5 класу взяли активну участь у збиранні склобою та назбирали 450 кг скла.
Керівникам залів та світлиць потрібно звернути увагу не лише на експозиції, але і на їх роботу.
Варто відзначити роботу гуртків «Спортивний туризм», керівник – Рудий С.М., «Вокальний гурток» та гурток "Умілі ручки" Бондаренко С.В. ,"Школа безпеки" Назаренко І.В., «Юні рослинники» - керівник Обертинська О.П.. Керівникам військово - патріотичних гуртків Приходько І.С. та Войтенку С.П. слід активізувати роботу.
Цікавими та змістовними були тиждень правознавства, тиждень безпеки життєдіяльності, олімпійський тиждень, тиждень фізики та астрономії, тиждень художньо – естетичних дисциплін, тиждень світової літератури, тиждень психології, тиждень БЖД та БДР, тиждень трудового навчання, Шевченківський тиждень. 9 листопада відзначено "День української мови та писемності", учні школи та вчителі взяли участь у написанні радіо диктанту. До Дня рідної мови проведено конкурсну програму та святкову лінійку. На День святого Миколая діти учасників АТО та діти - інваліди відвідали лялькову виставу у м. Немирові. Учні школи взяли активну участь у районному конкурсі «Проліски надії». Тішина Антоніна з віршем «Моя Україна» стала учасницею обласного конкурсу.
Цікаві та змістовні були виховні години у 10 класі, до проведення яких долучився волонтер школи Пол Лорд, а також його гуртки англійської мови, американського футболу та волейболу. На базі нашої школи проведений 5 –ти денний англомовний табір з денним трьохгодинним перебуванням. Керівники табору розробили цікавий план роботи, де учні активно проявляли свої здібності. З величезним задоволенням повернулись наші школярі з тижневого спортивного табору, організованого нашим волонтером. Організація спортивно-оздоровчої роботи в ньому заслуговує на вивчення і поширення в нашій школі.
Гарний результат з призовими місцями учні школи показали на виступі агітбригад. Екологічна агітбригада вибороли друге призове місце, агітбригада «За здоровий спосіб життя» вибороли в районі І місце , а на обласному конкурс ІІ призове місце. Агітбригада юних пожежників виборола І призове місце та взяла участь у обласному конкурсі.
На достатньому рівні працювала Рада з профілактики правопорушень. Протягом року проведено чотири засідання, на яких розглядались важливі для нас питання. Особлива увага зверталась на дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Класні керівники та класоводи, психолог школи, заступник директора з виховної роботи проводять велику роботу з цими дітьми. Їх поведінка, навчання в школі та за її межами постійно в полі зору педагогів. Таких дітей старались залучити до роботи в гуртках, завантажити їх громадськими дорученнями, проводити з ними бесіди тощо.
Протягом року відбулося 6 засідань батьківського комітету, де вирішувались питання навчання та відвідування учнями школи, дотримання учасниками навчально - виховного процесу єдиних вимог до учнів. Також, відповідно до плану роботи, працювала Рада школи, тут вирішувались різні проблемні питання навчання та виховання.
Традиційно щомісячно випускається газета "Шкільними стежками", в якій висвітлюються всі моменти шкільного життя .
Охорона здоров’я та техніка безпеки.
В цьому напрямку адміністрація школи планує і робить чимало З метою збереження здоров’я дітей адміністрацією школи:
- забезпечено протягом року вивчення курсу Основ здоров’я в 1-11 класах;
- по можливості в класи підібрано парти та стільці відповідно зросту учнів;
- регулярно проводяться огляди учнів медсестрою школи;
- розроблено та регулярно проводяться бесіди з учнями про здоровий спосіб життя, дотримання техніки безпеки в побуті та під час занять, походів, екскурсій
- поурочне навантаження учнів відповідає санітарно-гігієнічним нормам;
- кабінети школи, спортивна зала, майстерні, їдальня, кочегарка забезпечені медичними аптечками та вогнегасниками;
- регулярно перед початком занять, що можуть становити небезпеку, вчителями школи проводиться інструктаж з техніки безпеки;
- організовано змагання між класами по дотриманню належного санітарно-гігієнічного стану;
- проведені навчання з дій при виникненні надзвичайної ситуації, тренування з евакуації персоналу школи;
- частково забезпечено школу протипожежним інвентарем;
- проведено поглиблений медогляд учнів, забезпечено медогляд педпрацівників та обслуговуючого персоналу;
- організовано учнівське і вчительське чергування по школі та класах;
- організовано дворазове гаряче харчування першокласників та забезпечено гарячими обідами учнів 2-11 класів /бюджет і батьківський кошт/
- за відсутності коштів, на жаль, не організовано пришкільний табір відпочинку;
Зміцнення і раціональне використання навчально-матеріальної бази. Господарська діяльність.
Фінансове забезпечення школи державою на сьогодні передбачає в основному лише зарплату, енергоносії та частково харчування учнів пільгових категорій.
Решту коштів, куди входять оплата будматеріалів для ремонту, підписку періодики, придбання канцтоварів, придбання наочних посібників, підручників, спорттоварів, інструментів, меблів, оргтехніки, посуду, бензину, ремонт обладнання, теплосистеми, електросистеми тощо, школа має находити на місцях. В основному ми змушені надіятись на благодійну допомогу батьків та підприємців, власні надходження, хоч вони не є стабільними чи регулярними.
Адміністрацією вживались заходи по забезпеченню школи підручниками, посібниками, довідковим матеріалом, зокрема необхідним для проведення ДПА. Так, подавались , як і щороку, заявки на необхідну літературу до відділу освіти. В частковій мірі ці заявки задоволені, і підручники ми привезли. Впродовж минулого навчального року школа взяла участь в конкурсі на кращу школу як центр освітнього округу. Подані адміністрацією матеріали дозволили їй зайняти 2 місце серед міських шкіл та вибороти грант в розмірі 50 тис. грн. на придбання оргтехніки: телевізорів, ноутбуків, та музичного обладнання. Проте поповнення сучасною технікою, обладнанням на сьогодні все ще потребують кабінети, навчальні майстерні, спортзал.
Протягом звітного періоду силами технічного персоналу, батьківської громади проведено досить якісний поточний ремонт школи. Відремонтовані кабінети та зали, бібліотека, їдальня, коридори школи.
Великим досягненням для школи є наявність шкільного автобуса, що дозволяє не тільки організувати підвіз дітей до школи, але й здійснювати екскурсії до різних міст нашого краю, поїздки на різноманітні змагання та конкурси, олімпіади. За чотири роки автобус жодного дня не простояв як технічно несправний, поточні ремонти його проводили своїми силами /водія Поспелова О.О./ та власним коштом (масло, фільтри). На сьогодні коштом відділу освіти автобус пройшов ремонт на СТО, придбані нові шини, акумулятори, готовий до нового навчального року.
Всі накладні на оприходування придбань та списання матеріалів подаються до бухгалтерії відділу освіти. Одначе в обліку матеріальних цінностей є суттєві недоліки. Оприходування надходжень не завжди робиться у встановленому порядку. Це через формальне проведення інвентаризації. Завгоспу школи слід звернути особливу увагу на облік та списання матеріальних цінностей.
Благодійним коштом, батьківською допомогою та власними силами працівників протягом звітного періоду проведено:
- роботи по зовнішній та внутрішній побілці та фарбуванню приміщень школи;
- роботи по облаштуванню віконних відкосів майже сотні вікон;
- роботи по реконструкції підвальних приміщень в спортивні кімнати;
Велику допомогу в здійсненні ремонту школи надають батьки, за що їм величезна подяка від усієї нашої шкільної громади. На засіданнях батьківського комітету щоразу заслуховується питання про необхідність придбань тих чи інших матеріалів, необхідних для поточного ремонту. Всі придбання і списання проводяться згідно накладних та актів. На жаль з кожним роком державне фінансування на потреби освіти меншає, кількість учнів меншає, ціни зростають, а приміщення залишаються ті ж самі та старішають. І ми щороку просимо батьків недостатність фінансування брати на свої плечі.
Значну кількість праці та коштів також вкладено батьками в якісний ремонт класів.
В певній мірі йде поповнення книжкового фонду частково за рахунок благодійництва, частково з бюджету. Зроблена невелика підписка періодичної преси із власних коштів.
Поповнення спортивної бази державним коштом практично не здійснюється, надіємось на спонсорів. Власним коштом поповнюємо матеріальну базу туристського гуртка.
Своїми силами і коштом впорядковуємо квітники. Город використовуємо під навчально-дослідні ділянки та частково засадили овочами. Придбали для цього власним коштом насіння та 20 кущів троянд. Незважаючи на засуху, на сьогодні приємно подивитись на наші квітники та дослідні поля. Також своїми силами впорядковуємо і територію селища та лісосмуг вздовж доріг.
Нашими спонсорами (ТОВ «Ситковецьке» /Гораєвський Л.Ю./, ТОВ «Шанс» /Гребенюк М.В./, ТОВ «Україна» /Вечерук А.А./, ПП «Ремонтник» /Сікорський М.Г./ в цьому році надано благодійні подарунки на Новий рік, яких вистачило для всіх учнів школи, за що їм сьогодні велика вдячність від дітей.
- Придбано 33 ноутбуки, облаштовано ще один кабінет інформатики та математики, кожен учитель має для роботи ноутбук 200тис.грн. освітня субвенція;
- Придбано 4 телевізори, принтер, проектор, музичне обладнання на суму 50 тис. грн виграну в конкурсі опорних шкіл;
- Виготовлення проектно-кошторисної документації на заміну вікон на суму 16тис.грн. коштом благодійників та селищної ради;
- Заміна 94 вікон коштом бюджету на суму 436 тис.грн.
- Облаштування віконних відкосів на суму 19 тис. грн. коштом благодійників (Гораєвський Л.Ю., Вечерук А.А.);
- Проведено реконструкцію підвальних приміщень старої котельні в тренажерні зали в рамках спільного проекту з Корпусом Миру США. Вартість матеріалів та обладнання 176 тис.грн – від Корпусу Миру. Благодійники допомогли на суму 10 тис. грн. Вартість робіт виконаних власними силами – 82 тис. грн. Загальна сума 268 тис. грн.;
- Поточний літній ремонт : витрати на матеріали, інструменти та обладнання склали 46 тис. грн. за рахунок благодійників (Гораєвський Л.Ю., Сікорський М.Г., Вечерук А.А.);
- Батьківська благодійна допомога щорічно забезпечує школу необхідними матеріалами на суму близько 20 тис. грн. Окрім того, силами батьків щорічно виконується ремонт класних кімнат.
- Виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію даху, утеплення фасаду та благоустрій території коштом селищної ради на загальну суму 56 тис. грн. плюс на енергетичний паспорт та технічне обстеження понад 10 тис. грн.;
- Замовлено обладнання кабінетів на 144 тис. грн коштом залишку освітньої субвенції: телевізори, обладнання кабінетів, мультимедійна техніка.
- Завершуємо євроремонт кабінетів психолога та секретаря-діловода коштом благодійників на суму 20 тис. грн. (Гораєвський Л.Ю., Сікорський М.Г., Вечерук А.А.);
- Сікорський М.Г. надає підтримку на утримання і ремонт шкільного автобуса /масло/ фільтри ?.
- Вечерук А.А. та Гораєвський Л.Ю. підтримує зерном для крупи їдальню.
В харчуванні учнів допомогу надають Ситковецька селищна та Джуринецька сільська ради. 7 грн оплачують обіди для пільгових категорій дітей та 3.50 – для решти учнів.
Ситковецька селищна та Джуринецька сільська ради оплачували частковий ремонт автобуса. На сьогодні він, на жаль потребує ремонту, практично випускати на лінію його не можна. В червні відділ освіти звертався до Джуринецької ср за коштами на запчастини, проте питання залишилось до кінця не вирішеним. Власними силами та за підтримки селищної ради влітку вдалося на автобусі провести ремонт тормозної системи, рульового управління та ремонт двигуна шкільного автомобіля
Ситковецька рада на сьогодні практично взяла на себе все фінансове утримання закладу: оплата Інтернету, вогнегасників, підручників, зарплата техпрацівників, медикаменти, підписка, оплата електоенергії, придбання вугілля і палетів для котельні
На жаль, зовсім осторонь від допомоги в ремонті школи залишається ТОВ «Шанс», як і в попередні роки.
Яловенко Саша, випускник школи, протягом року надсилав нам літературу та державну символіку.
Поляруш Андрій продовжує підтримувати спорядженням команду юних туристів. І цьогоріч надав для них потужну підтримку, а також надав кошти для проведення Інтернету до кабінету математики та канцтовари для школи.
В усіх починаннях маємо постійну підтримку голови селищної ради, депутатів і членів виконкому та батьківської громади. Активною в плані допомоги школі в різних напрямках є позиція селищного голови В.М.Михайленка. Це і залучення підприємців до ремонту школи, і допомога в організації харчування школярів, в ремонті шкільного автобуса. Ситковецькою селищною радою здійснюється підтримка кращих учнів школи і грошовими преміями, і подарунками на свято Першого дзвінка учням молодших класів. Від усієї шкільної громади хочу подякувати Віктору Миколайовичу за турботу і підтримку.
За рахунок наданих коштів цьогорічних випускників школи та учасників свята «Зустріч поколінь» плануємо придбати принтер.
Школа має в бухгалтерії відділу освіти спеціальний та благодійний рахунки. На спеціальний рахунок поступають кошти, зароблені школою від оренди приміщень, зданого металолому, макулатури, від наданих школою послуг. Маємо пустуючі приміщення в центрі, проте немає бажаючих їх орендувати. Запрошуємо бажаючих відкрити свою справу.
На благодійний рахунок поступають кошти від бажаючих допомогти.
В планах маємо подальше оновлення меблів школи, ремонт музичного кабінету, коридорів, вестибюлю, спортзалу, коридорів, поповнення кабінетів наочністю та обладнанням, ремонт огорожі.
Завдання на наступний рік
З вищезазначеного видно, що педагогічний колектив та обслуговуючий персонал досягли у своїй роботі значних результатів. Однак, в наступному навчальному році увагу слід приділити наступному:
- охопленню всіх дітей шкільного віку навчанням, зміцненню систематичного контролю за відвідуванням учнів;
- роботі по зростанню іміджу школи як опорної в регіоні;
- подальшому оволодінню всіма учителям практичними навичками роботи з комп’ютером, принтером, сканером, ксероксом, мультимедійною дошкою, вмінню користуватись Інтернетом, створенням презентацій, роботі шкільного сайту;
- посилити відповідальність учителів за дотриманням норм і правил ведення шкільної документації;
- ефективнішій роботи методоб’єнань вчителів-гуманітаріїв, класних керівників, предметів естетичного циклу;
- продуктивнішій співпраці з батьками;
- створенню і оформленню навчальних кабінетів української мови, іноземної мови.
- активізації роботи з обдарованими дітьми, якіснішій підготовці учнів для участі в районних предметних олімпіадах;
- активізації виховної роботи у національному та військово-патріотичному напрямках;
- активізації роботи з дитячими організаціями, органами учнівського самоврядування, вожатих;
- регулярному висвітленню діяльності школи в періодичній пресі;
- зміцненню і примноженню матеріально-технічної бази школи.
Щиро вдячний за роботу своїм колегам-педагогам, що продовжують виконувати свої обов’язки в непростих умовах, коли йде процес реформування освіти. Фігура вчителя завжди була і залишається в суспільстві дуже поважною, ні з кого діти не беруть так приклад як із учителів.
Щиро вдячний батькам за підтримку, допомогу, особистий вагомий внесок в створення належних умов навчання і виховання, за гарну доброзичливу співпрацю.
Щиро вдячний тим, хто забезпечує школу теплом, світлом, їжею, затишком, комфортом - нашим техпрацівникам.
Коли ми всі працюємо на совість і разом – той результат видно далеко.